Egyptský spisovatel Hamdy el-Gazzar otiskl v americkém magazínu Sampsonia Way arabsky psaný článek o Festivalu spisovatelů Praha, jemuž pražský magistrát po třiadvaceti letech snížil grant o 90 procent. El-Gazzar ve svém textu především skládá hold zakladateli festivalu Michaelu Marchovi za to, že jej pozval do společnosti nejslavnějších arabských literátů.

"Festival byl skvěle zorganizovaný, štědře pohostinný a vyprodaný dva týdny dopředu. Zvlášť se mi líbil dav fanoušků a čtenářů, kteří sledovali, jak jsme na scéně Národního divadla četli a debatovali o budoucnosti islámu a dalších literárních a uměleckých záležitostech," píše El-Gazzar. Podle něj se Festival spisovatelů Praha ani bez grantů nevzdá. "Michael March svoji bitvu neprohraje, protože věří v důstojnost a hodnotu své práce," dodává autor.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.