Dráždivě vyvinutou a zároveň dětsky nevinnou platinovou blondýnku, která posílá vzdušné polibky, dodnes neomylně poznávají i ti, kteří žádný ze tří desítek filmů s Marilyn Monroe neviděli. Nová velkoryse koncipovaná výstava v Jízdárně Pražského hradu nazvaná jednoduše Marilyn ale představuje i hereččinu méně známou, posmutnělou, místy až tragickou tvář.

Navzdory tomu, že se minulý týden během transportu z Itálie ztratila část fundusu i fotografií, expozici podle ujištění italských kurátorů tuzemští zájemci uvidí v identické podobě jako návštěvníci ve Florencii, kde ji Museo Salvatore Ferragamo uspořádalo loni u příležitosti padesátého výročí hereččiny smrti.

Výstavnímu prostoru, který do více či méně tematicky uspořádaných oddílů rozdělují panely s hereččinými fotografiemi, osobními věcmi či s ukázkami z filmů, dominuje čtveřice barev: zlatá, bílá, rudá a černá. Ty symbolizují její hvězdnou slávu, cudnou krásu, vášnivou lásku i tragickou smrt.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.