Evžen Šimera připomíná mnohem víc vědce než malíře. Vynalezl "stékanou" techniku New Dipping, za své originální postupy byl v minulosti nominovaný na Cenu Jindřicha Chalupeckého a teď si do ateliéru vpustil tekutý dusík a suchý led.

I když se stále považuje za malíře, jeho práce se blíží spíš výsledkům experimentů v tajné laboratoři.

Duch v hledáčku

Za zavřenými dveřmi míchá nitrogenium i oxid uhličitý s akrylovými barvami, čímž mu pod rukama vznikají abstraktní plátna s explozemi barev a roztékající se objekty Duch látky, které potom fotí na dlouhé expozice. Podle nich se také jmenuje nová Šimerova výstava v druhém patře Staroměstské radnice v Praze.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.