Podle statistik ART+ již sběratelé na českých aukcích od začátku roku utratili více než půl miliardy korun. Index trhu s uměním na konci května přitom vykazoval rekordní hodnotu 830,5 bodů.

Obrat loňského prvního pololetí, které bylo dosud rekordní, letošek již překonal o 6 milionů korun. A to se ještě dvě další aukce čekají: svou první aukci chystá na čtvrtek nová společnost Arthouse Hejtmánek, na neděli 23. června pak aukční síň European Arts Investments.

Ztracený a nalezený

Manželé Tomáš a Marie Hejtmánkovi, kteří stojí za společností Arthouse Hejtmánek, nejsou na trhu nováčky. V minulosti pořádali aukce starého evropského umění společně se síní Arcimboldo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.