Obraz Františka Kupky nazvaný Studie na červeném pozadí byl ve středu večer v Londýně vydražen za rekordních 1,9 milionu liber. Včetně všech poplatků za něj nový majitel, tedy za předpokladu, že dílo zůstane na území Evropské unie, zaplatí v přepočtu přes 60,7 milionu korun.

Předaukční odhad počítal s cenou 700 tisíc až 1 milion liber, cena na sále aučkní síně Sotheby's se nakonec vyšplhala na 1,65 milionu liber.

K této částce je však třeba ještě připočíst provizi aukční síně, autorské poplatky z opětovného prodeje a DPH. To vše dohromady cenu zvyšuje o víc než 370 tisíc liber na konečných 2,023 milionu liber. V přepočtu aktuálním kurzem to vychází na 60,7 milionu korun, což je nový aukční rekord za dílo Františka Kupky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.