Stálice české výtvarné scény a nepřehlédnutelný glosátor a aktivista Jiří David vystavuje v nově rekonstruované části pražského paláce Colloredo-Mansfeld, který spravuje Galerie hlavního města a ještě nedávno se ho týkal zajímavý spor.

Galerie hlavního města přejala chátrající historickou památku v Karlově ulici v roce 2010. Tehdejší ředitel a šéfkurátor Karel Srp se spojili se soukromou komerční galerií Dvorak Sec a pod křídly městské instituce zde realizovali projekt Artbanka.

Po odvolání ředitele, nástupu nové ředitelky Magdaleny Juříkové a vyhození šéfkurátora nastala bilance a taktéž rychlé vypovězení smlouvy s Artbankou. Palác se začíná postupně rekonstruovat, v přízemí by měla vzniknout kavárna a přesune se sem také program mladých umělců Start up z Domu U Zlatého prstenu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.