Vykládá sny, výtvarníkovi Michalu Pěchoučkovi pomohla s coming outem, vyzkoušela si život s rockerem i houslovým virtuosem, ale ze všeho nejvíc ji zajímá, jak léčit lidskou duši uměním.

"Advokátka snů a emocí" Kamila Ženatá je nejen konceptualistka, ale také psychoterapeutka s mnohaletou praxí. A tak její díla k návštěvníkům hovoří přívětivým jazykem – i když nepoužívá žádné vysvětlující popisky, divák má pocit, jako by výtvarnice stála opodál a tajně našeptávala asociace.

Stejně tak, jako vede do hlubin lidského podvědomí točité schodiště plné odboček a slepých chodeb, musí člověk probloudit pražským DOXem k nenápadným dveřím, za kterými se skrývá Ženský dvůr. Tíživý, a přesto esteticky velmi krásný svět snů, vzpomínek, prožitých hrůz a katarze.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.