Novému řediteli Národní galerie Jiřímu Fajtovi lze ke jmenování blahopřát pouze s velkou dávkou ironie. Přijmout takovou funkci od ministryně v demisi je evidentně nerozumné. Ale lidsky se to dá pochopit s vědomím, že dvakrát v konkurzu na vedení NG uspěl, ale ředitelem se přesto nestal. Jakousi zvrácenou logiku má i prohlášení ministryně v demisi Aleny Hanákové, že chtěla dokončit svoji agendu.

TOP 09 a STAN byly za resort kultury tři roky odpovědné a jmenování Jiřímu Fajtovi vlastně "dlužily". Byl to jejich ministr Jiří Besser, kdo dal přednost Vladimíru Röselovi před Fajtem, kterého doporučila mezinárodní konkurzní komise. Že Hanáková naopak Rösela z postu ředitele NG v dubnu odvolala a Fajta na něj nyní posadila, by se s velkou dávkou dobré vůle dalo číst i jako snaha na poslední chvíli přiznat a napravit chybu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.