Prestože Írán sužují ekonomické sankce, trhu s uměním se tu daří. Dokazuje to aukce, která 28. června proběhla v luxusním hotelu Azadi hlavním městě Teheránu. Místní sběratelé umění dorazili ve vozech Porsche nebo BMW a nakonec vydražili všech 80 uměleckých děl za částky přesahující 2 miliony dolarů, informovala tento týden agentura AP.

"Na mezinárodních aukcích se málokdy udají všechna díla. Ukazuje to, že íránská společnost pochopila, že umění je investice. Třetina kupců dorazila poprvé. Trh s uměním v Íránu očividně roste," říká manažer aukce Ali Reza Samei Azar. Podle něj mají noví kupci většinou vzdělání ze západních univerzit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.