Kdo může říct, co je a co není normální? Není svět viděný běžnými lidmi trochu plochý? Toto téma se nyní pokouší zprostředkovat pražské Centrum současného umění DOX výstavou Postiženi normalitou.

Tisíc vyobrazení jinakosti

Projekt vznikl ve spolupráci s Jedličkovým ústavem a zkoumá pojmy, jež jednoznačně oddělují normální od jiného. Zabývá se "menšinou" tělesně či mentálně postižených, kterým se ještě v devatenáctém století oficiálně říkalo kripl.

I současná korektní společnost je stále diskriminuje. A často pozitivně – například v podobě falešného soucitu nebo nabídek, které nejsou pro postižené relevantní.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.