Cestujícím, kteří v těchto dnech jedou tramvají po nábřeží pod letenským kyvadlem, se z okna nabízí výhled, jenž mnohé z nich nastartuje stejně účinně jako ranní káva. Na kilometr dlouhé opěrné zdi visí sedm návrhů na česko-romskou vlajku, které jsou dílem umělce Tomáše Rafy.

Česká trikolóra se v nich potkává s prvky mezinárodní romské vlajky, na níž v modrém a zeleném poli sedí symbol hinduistické čakry. Projekt nazvaný Výběrové řízení na česko-romskou vlajku chce říct, že tuzemští Romové nejsou Čechy o nic méně než ti, kdo během jízdy po nábřeží kapitána Jaroše svírají tramvajovou tyč prsty zaťatými do běla. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.