Na základě starých latinských rukopisů se izraelským archeologům podařilo lokalizovat špitál, který v 11. století sloužil raněným křižákům a unaveným poutníkům. Nachází se přímo uprostřed křesťanské čtvrti v historické části Jeruzaléma a má šest metrů vysoké stropy.

Archeologové nyní opatrně odkrývají zbytky síní, špitál však chtějí ještě přiští rok otevřít pro turisty, informoval izraelský památkový úřad.

Podle něj nemocnice pojala až 2000 pacientů naráz a kromě občanů Jeruzaléma přijímala i lidi z okolních usedlostí. Svého času tak šlo zřejmě o největší špitál na celém Blízkém východě. Dnes se nachází v městské části starého Jeruzaléma zvané Muristan, což je zkomolenina perského slova pro nemocnici.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.