Škrty v kultuře si vybraly další daň ve Španělsku. V drobném městečku Fuendetodos na severovýchodě země se kvůli nedostatku financí zastavila stavba muzea zasvěceného malíři Franciscovi Goyovi, nejslavnějšímu místnímu rodákovi. Informoval o tom španělský deník El Pais.

Muzeum rozestavila Goyova nadace, přispět na něj mělo ale také španělské ministerstvo kultury a vláda provincie Zaragoza, pod níž městečko spadá. Ta v muzeu cítila mimořádnou turistickou příležitost: město Fuendetodos má sice méně než 170 stálých obyvatel, každoročně jej však navštíví přes 20 tisíc turistů, kteří sem jezdí pátrat právě po Goyových kořenech. Zastavují se i v domě, kde se malíř narodi a z něhož dnes nadace udělala právě turistickou destinaci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Něčím to připomíná symbol zadluženého Španělska. Stejně jako na letišti Ciudad Real, které stálo miliardu eur, nikdy nepřistálo jediné letadlo, nemá jediného návštěvníka ani vznikající Muzeum Francisca Goyi ve městečku Fuendetodos.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.