Škrty v kultuře si vybraly další daň ve Španělsku. V drobném městečku Fuendetodos na severovýchodě země se kvůli nedostatku financí zastavila stavba muzea zasvěceného malíři Franciscovi Goyovi, nejslavnějšímu místnímu rodákovi. Informoval o tom španělský deník El Pais.

Muzeum rozestavila Goyova nadace, přispět na něj mělo ale také španělské ministerstvo kultury a vláda provincie Zaragoza, pod níž městečko spadá. Ta v muzeu cítila mimořádnou turistickou příležitost: město Fuendetodos má sice méně než 170 stálých obyvatel, každoročně jej však navštíví přes 20 tisíc turistů, kteří sem jezdí pátrat právě po Goyových kořenech. Zastavují se i v domě, kde se malíř narodi a z něhož dnes nadace udělala právě turistickou destinaci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.