V Ateliéru Josefa Sudka na pražském Újezdě vystavují snímky z doby, kdy fotografie ještě nebyla uznávaná jako umění. Miniaturní přehlídka piktorialismu do konce srpna představuje nejvýznamnější české fotografy přelomu 19. a 20. století: třeba Františka Drtikola, Drahomíra Josefa Růžičku, Jaromíra Funkeho nebo právě Josefa Sudka.

Piktorialismus se zrodil v atmosféře končícího „dlouhého“ devatenáctého století, kdy malířstvím hýbal impresionismus. Umělci se vydávali do přírody a namísto zdlouhavé práce v zatuchlém ateliéru se snažili zachytit svůj dojem z krajiny během několika desítek minut.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.