Vloupání, které minulou středu zažilo muzeum Malawi v egyptském městě Minia, vedlo zřejmě k nejhoršímu plenění v moderních dějinách země. Alespoň to tvrdí Egyptské ministerstvo památek, které ve středu dokončilo sčítání škod.

V Malawi se podařilo zachránit jen padesát předmětů z celkových 1089 exponátů, tedy méně než procent sbírky. Kromě toho při vloupání zemřelo několik hlídačů a prodavač lístků, kteří se vandalům snažili postavit na odpor.

Jak upozorňuje server The Art Newspaper, jde o další důkaz toho, jak protesty v Káhiře oslabují policejní síly, které by za jiných okolností měly střežit památkově chráněná místa v zemi. V muzeu však policista nebyl jediný, a ještě toto pondělí do budovy vnikla druhá skupinka ozbrojenců. Tento týden také několik odstřelovačů mířilo na policejní stanici, která se nachází nedaleko od muzea.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.