Společnost Dorotheum bude na zářijové aukci dražit kolekci dvanácti obrazů Františka Muziky. Jde o zajímavou událost nejen kvůli kvalitě nabízených děl, ale i z hlediska fungování českého trhu s uměním.

Aukční síň obrazy představuje na samostatné výstavě i formou osmdesátistránkového katalogu, který je v podstatě regulérní umělcovou monografií.

Obrazy pocházejí z jediné německé sbírky, do které se dostaly v roce 1972 z umělcovy retrospektivy v Kolíně nad Rýnem. Představují reprezentativní průřez dílem Františka Muziky od 40. do 70. let. V katalogu je nejen text Františka Šmejkala napsaný ke kolínské výstavě, ale také původní studie experta Dorothea Michala Šimka o okolnostech výstavy a o sbírce, do níž byly obrazy prodány.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.