Kulturní politika USA se od začátku ekonomické krize ani po čtyřech letech nezměnila. Ze zprávy, kterou tento týden vydala nezisková organizace Americans for the Arts, vyplývá, že v roce 2011 v USA opět klesl celkový objem dotací na kulturu – a to na naprosté historické minimum.

Přesto například platy lidí, kteří jsou v kultuře zaměstnaní, neustále rostou. Umělec si nyní průměrně vydělává okolo 52 tisíc dolarů (cca 1 milion korun) ročně a jeho plat stoupl již pátý rok za sebou.

Ti, kdo jsou zaměstnáni v kulturním průmyslu, mají průměrný plat téměř 86 tisíc dolarů, tedy 1,6 milionu korun ročně. Zde platy spíš stagnují: absolutního maxima dosahovaly okolo roku 2008.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.