Pražskou podzimní výstavní sezonu protnula postmodernistická osa. Malíři tíhnoucí k poutavé prostotě Jiří Sopko, Jiří Načeradský a Stanislav Diviš vystavují svá díla v malých galeriích v centru metropole.

Zatímco Sopko a Diviš představují převážně svá nejnovější plátna, Načeradského Krásné erotické stroje jsou výběrem z let 1959-1975.

Všichni autoři jsou výrazně spjati s půdou pražské Akademie výtvarných umění. Diviš tu jako student v osmdesátých letech pořádal Konfrontace, ilegální přehlídky současné tvorby, Sopko byl dvakrát zvolen rektorem, Načeradský vedl Ateliér figurální a monumentální malby. Rovněž byli režimem nuceni věnovat se namísto volné tvorby restaurování.

Pro o něco mladšího Diviše představovali Sopko a Načeradský nepominutelný formující vliv. Ti dva se znají velmi dobře ze společných setkání v bohémském podniku U Zlaté štiky či stáže na severu Francie a v Paříži, ze které se vrátili do dusné atmosféry sedmdesátých let.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.