Sochařská práce Dominika Langa nikdy nemá jen tři rozměry hmoty. Je vícevrstevná nejen formou, ale i interpretačně. A zdánlivá neviditelnost dřívějších Langových prací, jeho charakteristické prostorové mimikry, se nyní proměňuje doslova v monument.

Výstavu v regionu - v Domě umění v Českých Budějovicích – umělec nijak neodbyl. Instalace s názvem Procházení zdí v mnohém navazuje na dřívější autorův přístup, v němž Lang pokaždé vychází z konkrétního galerijního prostoru, který nenápadně mění, intervenuje do něj sochařsky i architektonicky. Ruší jeho funkce, posunuje jeho dimenze, přistavuje a doplňuje.

V tom nezapře školu svého učitele Jiřího Příhody – oba vytvářejí sochy na jedno použití. Náročná přestavba má svůj význam pouze po dobu trvání výstavy a to v případě Domu umění pouhý měsíc. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.