Málokdy se člověk po vstupu do galerie zajímá o světové strany. V případě výstavy finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého v pražském Veletržním paláci je to ale nutnost.

Dominik Lang totiž místo aby do výstavního sálu přidal vlastní exponáty, něco ubral. Do sádrokartonových panelů stínících loftová okna vyřízl na východní a západní straně dvorany velké kruhové otvory. Tím aulu změnil v primitivní kukátko. Střídající se sluneční svit tak tvoří za něj.

Kromě toho jsou na výstavě Finále 2013 v pátém patře funkcionalistické budovy k vidění také práce Daniely Baráčkové, Aleše Čermáka, Václava Magida a Richarda Nikla. Kdo z nich získá cenu pro nejvýraznějšího mladého umělce do 35 let, se ukáže 15. listopadu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.