Jen pár týdnů poté, co skončila grandiozní přehlídka díla jednoho z nejvýznamnějších malířů 20. století Salvadora Dalího, byla v Madridu zahájena další vyjímečná událost spojená se surrealismem.

Oproti retrospektivě španělského excentrického bouřliváka by měla nově otevřená výstava zasadit tento umělecký směr do širšího kontextu. Kromě klasické malby, kresby a koláže se v expozici nazvané Surrealismus a sen objeví sochy, fotografie i filmy.

Vyrovnat se výstavě Salvadora Dalího, na kterou se stály několikahodinové fronty, bude přesto těžké. V Paříži a Madridu ji totiž celkem zhlédlo více než jeden a půl milionu návštěvníků.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.