Tak velkorysý projekt, jakým je výstava Obrazy a předobrazy v Městské knihovně v Praze, tu už dlouho nebyl k vidění. I když se expozice fotografií, videí a prostorových objektů na první pohled jeví až příliš sofistikovaně a minimalisticky, je do důsledku promyšlená včetně dramaturgie a vnitřních souvislostí.

Už název řadu věcí vysvětluje: předobrazem současného umění je myšlena česká avantgarda, k níž se vztahují jednak práce čtyř zahraničních umělců, tak i architektura výstavy a její chronologie.

Nejde jen o historické reference či nostalgický přístup k vytříbené jednoduchosti a zásadovému purismu avantgardy, ale o přijetí myšlenky jejího mluvčího, Karla Teigeho, že dílo má být předobrazem budoucího světa.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.