"Jsem lepší malíř než herec," prohlásil Sylvester Stallone na nedělní vernisáži svých obrazů v Petrohradě. Státní ruské muzeum mu uspořádalo retrospektivu, která připomíná, že se akční hvězda v posledních čtyřiceti letech věnovala také malířství.

Výstava nazvaná Sylvester Stallone. Art. 1975–2013 provokuje kritiky i konzervativní komunistické politiky. Prvním se nelíbí, že vážená státní instituce vystavuje dílo amatéra, pro něhož je umění jen koníčkem, druzí připomínají Stallonovy nejslavnější role.

Rambo malířem

Boxer Rocky i vojenský veterán Rambo podle nich sloužili antikomunistické propagandě a během studené války zosobňovali sílu Spojených států. Konkrétně jde o zapojení Johna Ramba ve Vietnamu a Rockyho filmový duel z roku 1985. V něm Stallone mstil smrt svého přítele, kterého v ringu složil Rus Ivan Drago.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.