Malíř Stanislav Podhrázský patřil k pozoruhodným solitérům české poválečné malby, k nejosobitějším tvůrcům vůbec, ačkoli vždy stál stranou hlavních uměleckých směrů.

Již během studií na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové patřil k virtuózním kreslířům. A to studoval s osobnostmi, jako byl Mikuláš Medek či Zbyněk Sekal, kteří se stali jedněmi z mála jeho celoživotních přátel. Jejich vliv, především pokud jde o surrealismus, poznamenal umělcovu ranou tvorbu.

Odstíny milostné touhy

Svou nezaměnitelnou polohu si ale našel v neustále obměňovaných dívčích aktech, v této "řeči těla" ve spojení s až jakousi křehkou imaginací. Ve splynutí ženy s krajinou a později i v metaforicky laděných obrazech plných společenství zvířat, hlavně koní, psů, koček a ptáků.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.