Třiatřicetiletý Dominik Lang pocit finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého zažil poprvé v roce 2006. Od té doby reprezentoval Českou republiku na benátském bienále, asistoval Aj Wej-wejovi při jeho velkolepém projektu pro renomovanou přehlídku Documenta 12 a stal se vedoucím ateliéru sochařství na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Ocenění, které v pátek dostal po třetí nominaci, tak pro něj nebude mít efekt nastartování kariéry, jako tomu často u laureátů Chalupeckého ceny pro umělce do pětatřiceti let bývá.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.