Definitivní tečku za obdobím, kdy ornament byl nejen symbolem, ale i výrazem životního stylu, udělaly v roce 1914 výstřely první světové války. V jistém smyslu šlo o ránu z milosti, neboť secese již skomírala ve slepé uličce.

To nejlepší ze špičkových děl české a evropské secese ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze nabízejí nyní výstavní sály Obecního domu, který sám je považovaný za jeden ze skvostů tohoto uměleckého směru, jenž se koncem devatenáctého a počátkem dvacátého století jako poslední univerzální výtvarný sloh rychle rozšířil po celé Evropě a pronikl i do Ameriky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.