Terakotové kreatury Shinichiho Sawady na prestižním benátském bienále, které skončilo v neděli, vidělo téměř půl milionu návštěvníků. V instalaci připomínající kabinety kuriozit se tak objevil vedle současných nejdiskutovanějších umělců.

Většinou jsou ale jeho díla uložená na policích v improvizované dílně pro duševně choré u japonského města Kusatsu. Sawada je totiž autista a pracuje na nich v rámci terapie. Do ledna jsou pozoruhodné hliněné sošky k vidění také v rámci přehlídky japonského art brut v pražském Muzeu Montanelli.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.