Když Trafačka v roce 2006 vznikla, počítalo se, že do roka ustoupí plánům developerů. Zatímco obyvatelé pavlačového domu už se vystěhovali, galerie na svém místě zůstala, a navíc převzala prázdné byty a využívá je jako ateliéry českých i zahraničních umělců. V současnosti jich tu tvoří asi čtyřicet.

Díla většiny těch, co galerií prošli, jsou v rámci přehlídky nazvané 7 let Chrámu svobody k vidění do neděle. Jsou mezi nimi jak umělci, kteří Trafačku zakládali, (například Jakub Nepraš a Jan Kaláb, známý také jako Point či Cakes), tak zahraniční hvězdy (Martha Cooperová a Brad Downey) i další čeští známí tvůrci (Epos 257, Bet Orten, Michal Škapa či Pasta Oner).

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.