V roce 1985 nechala firma Pirelli na kalendáři pro následující rok pracovat dva týmy. Vybrat mezi vynikajícími soubory prestižních fotografů Berta Sterna (1929-2013) a Helmuta Newtona (1920-2004) muselo být těžké. 

Tehdy ovšem byla v živé paměti ohromující Sternova série, která zachytila Marylin Monroe pár týdnů před smrtí, a americký samouk se tak stal rovněž autorem spojeným s Pirelli kalendářem 1986. Newton navíc z rodinných důvodů od zakázky předčasně ustoupil a nechal dokončení kolekce na svých asistentech.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.