Lahůdku pro své návštěvníky připravilo Bank Austria Kunstforum, kde je možné až do 2. února zhlédnout výstavu prací Andyho Warhola a Jeana-Michela Basquiata.

Představitelé newyorské scény se setkali v polovině 80. let a z jejich spolupráce vzešlo silné přátelství, které přervala Warholova smrt v roce 1987 (Basquiat zemřel jen o rok později).

Rakouský malíř, ilustrátor a grafik Oskar Kokoschka (1886-1980) je zachycen na několika tisících fotografiích, z nichž kurátoři Leopoldova muzea vybrali 252, které zachycují jeho osobní i pracovní život.

Výstavu je možné navštívit do 27. ledna.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.