Když do německé renomované umělecké školy známé jako Bauhaus dorazily snímky Jaromíra Funkeho (1896-1945), tehdejší vedoucí ateliéru fotografie Walter Peterhans byl nadšen.

Prý mu dokonce připomínaly jeho vlastní tvorbu. Oba fotografové se věnovali studiím objektů a fantaskním zátiším. Když ale Peterhans zvětšeniny otočil, zjistil, že jsou Funkeho experimenty datované dříve než jeho vlastní.

Odpověď na žádost o přijetí na Bauhaus tak byla pro kolínského fotoamatéra, jehož retrospektivu nazvanou Mezi konstrukcí a emocí uspořádala Moravská galerie v Brně, odmítavá. Funke proto zvolil dráhu pedagoga na Škole umeleckých remesiel v Bratislavě přezdívané "slovenský Bauhaus" a později přešel na Státní grafickou školu v Praze.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.