V kontextu současné české malby je padesátník Jan Hísek nejen nepřehlédnutelnou osobností, ale také zcela osobitým solitérem, který jde svou vlastní cestou, stranou všech skupin i případných programů. Nesleduje ani nenapodobuje žádné aktuální tendence a přitom je svým dílem až paradoxně nanejvýš přítomný. Dokládá to i jeho současná výstava nazvaná Řeka v pražské Galerii Václava Špály.

Rozměrná díla i téměř komorní obrazy představuje v Praze dva roky po svém Nočním jezdci, výstavě, kterou zaujal v galerii Rudolfinum. I tentokrát je na co se dívat, čím se nechat okouzlit, popřípadě i prostoupit.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.