"Bylo mi minus osmnáct v tom dvaačtyřicátém létě umanutého století, které zas zpátky vzalo si tě," zpívá Petr Nikl v melodramatu o své matce Já jsem tvůj zajíc v pražském Divadle Archa. K představení o slavné designérce dětských hraček Libuši Niklové ho mimo jiné inspirovala fotografie z roku 1942, která ji zachycuje jako osmiletou.

Osmnáct let předtím, než se jí narodí syn Petr. Motiv, který Nikl rozpracoval v řadě maleb a zmíněném představení, se stal klíčovým také pro stávající výstavu nazvanou Hra o čas v Galerii hlavního města Prahy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.