Jednou ze zásadních kvalit dobrého fotografa je dokázat se přiblížit centru dění. Dokumentarista Jiří Hanke to udělal naopak. V kladenském bytě vyčkával, až se mu události dostanou přímo pod okna. V průběhu dvaadvaceti let, kdy si fotograf uložil domácí vězení, se Gottwaldovo náměstí změnilo na náměstí Svobody a na snímcích obyčejného místa ulpěla historie.

Ty nejlepší záběry vydalo nakladatelství Kant ve formě vizuálního deníku, který Hankeho dokumentární soubor poprvé ukazuje v plné šíři. Editor publikace Tomáš Pospěch vybíral nejzajímavější obrazy doby z autorových negativů, a do knihy se tak dostaly i dříve nezvětšené snímky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.