Měl to být jeden z hitů letošní aukční sezony. Originál legendárního komiksu Káji Saudka Muriel a andělé, který se po čtyřiceti letech nečekaně objevil, se měl 16. února nabízet v dražbě za vyvolávací cenu 5,9 milionu korun. V pátek, těsně předtím než měla začít předaukční výstava děl, ho ale zabavila policie.

Ze souboru 131 komiksových kreseb s původní obálkou, který vznikl v roce 1969 podle námětu a scénáře Miloše Macourka, zůstal pouze katalog.

Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana policie zasahovala na základě trestního oznámení. To, jak uvedl majitel aukční síně Jiří Rybář, podala Saudkova rodina, která podobně zasahovala i při předchozích aukcích jeho děl. Příbuzní tvrdí, že dílo patří jim a bylo jim v minulosti ukradeno.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.