Na Akademii výtvarných umění studoval v devadesátých letech pod vedením rektora Milana Knížáka. V roce 2010 se tam vrátil jako vedoucí ateliéru Intermedia 3 a poslední tři roky působil jako předseda akademického senátu. Čerstvě jmenovaný rektor AVU Tomáš Vaněk si kromě otevřenějšího vedení umělecké školy předsevzal zůstat také učitelem a aktivním tvůrcem. „Připadá mi důležité udržet si střízlivý pohled na administrativní manažerskou práci rektora skrz pedagogickou a uměleckou činnost. Je to celkem ověřené, profesor Knížák i profesor Sopko to dělali stejně,“ řekl v rozhovoru pro IHNED.cz.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Tomáš Vaněk nastoupil do funkce rektora Akademie výtvarných umění v Praze před třemi týdny. Prvními personálními změnami chce minimalizovat administrativu a pročistit klima zakonzervované instituce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.