Retrospektiva malíře Jana Kotíka v pražském Veletržním paláci je tak podrobná a rozmanitá, že působí spíš jako přehlídka celé umělecké skupiny. Kromě asi 150 prací prezentovaných v Národní galerii vytříbí pohled na Kotíkovo dílo rovněž precizní výstava v Galerii Jiří Švestka.

Zatímco ve Veletržním paláci se objevují všechny zásadní momenty Kotíkovy tvorby, výstava v soukromé galerii ukazuje, jak umělec o tvorbě přemýšlel a pěstoval svůj výtvarný jazyk. Titul expozice Bez názvu naznačuje, že tu jsou zahrnuta méně významná díla.

Jiří Švestka jako umělcův někdejší dvorní galerista spravuje Kotíkovu pozůstalost, a na aktuální výstavě se tak objevují i zcela neznámé práce na papíře.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.