Na výstavy v hlavním městě Tchaj-wanu chodí nejvíc lidí na světě.

Podle průzkumu, který otisklo dubnové číslo časopisu The Art Newspaper, se v Národním palácovém muzeu ve městě Tchaj-pej vloni odehrály dvě vůbec nejnavštěvovanější výstavy.

Průměrně 10 946 návštěvníků si sem přišlo prohlédnout zlaté, nefritové a bronzové sošky zapůjčené z Číny, 10 711 lidí denně pak přilákala výstava maleb takzvané Lingnanské školy 19. a 20. století.

Na třetím místě žebříčku skončila výstava impresionistických obrazů, které do Kulturního centra Banco de Brasil v Riu de Janeiru zapůjčilo pařížské Musée d’Orsay. Tato expozice přivítala průměrně 8099 hostů denně.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.