V galerie a muzea se v arabském emirátu Dubaj promění vybrané vagony a zastávky metra. Běžná doprava bude fungovat dál, ale cestovat se bude vlaky pomalovanými islámským uměním či arabskou kaligrafií.

To vše se stane v rámci širších oslav umění, které vyvrcholí příštím ročníkem uměleckého veletrhu Art Dubai 2015.

Podle emirátní tiskové agentury WAM to schválil tamní vládce, šajch Muhammad ibn Rašíd al-Maktúm, který chce z přepravy po Dubaji udělat umělecký zážitek.

"Tvůrčí činnost a krása neodmyslitelně patří k naší kultuře, k naší totožnosti i našemu běžnému životu," citoval šajcha Muhammada server Gulf News. Podle něj na sebe zastávky metra naberou takzvanou muzejní funkci během dalších dvanácti měsíců.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.