Po třech letech ve funkci končí Edward Dolman, který Kataru pomohl vstoupit do světa velkého umění.

Odcházející výkonný ředitel Katarského muzejního úřadu ve funkci uspořádal obří výstavy Damiena Hirsta, japonského umělce Takashiho Murakamiho či sochaře Richarda Serryho. O jeho odchodu informoval katarský deník The Peninsula.

Dolman při rozloučení nezapomněl zmínit, že celé tři roky úzce spolupracoval s Majasou Ál Sání, sestrou nového katarského emíra. Právě ta podle New York Times ve skutečnosti řídí všechny katarské akvizice do umění.

“Její odhodlání a jasná vize pro to, jakou roli má umění hrát, dalece přesáhly hranice Kataru a celého regionu,” řekl Dolman o Majase Ál Sání, kterou časopis The Economist označil za nejvlivnější ženu ve světě umění.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.