Podle žebříčku J&T Banka Art Index je Jiří Kovanda zdaleka nejvýznamnějším českým umělcem narozeným ve druhé polovině dvacátého století. Od roku 2006 vystavuje stejně často v Paříži jako v Praze. Významnější projekty je však zvyklý realizovat především ve spolupráci s galerijními institucemi ve světových metropolích.

Je to také případ výstavy Jiří Kovanda proti zbytku světa, která objela pět evropských měst a teprve osm let po své premiéře je nyní k vidění v pražském Domě fotografie.

Galerie hlavního města Prahy je tak v metropoli první institucí, která hostí významnější přehlídku tohoto klíčového českého konceptualisty.

Podle Kovandy to vypovídá o fungování institucí a výstavních možnostech v Česku. "Je pravda, že první impulzy pro uspořádání výstav byly na začátku intenzivnější ze zahraničí než odsud," řekl HN jednašedesátiletý umělec, jehož dílo veřejnost a světové galerie začaly plně objevovat až po roce 2000.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.