Takovou melu při vernisáži Národní galerie zřejmě ještě nezažila. Napětí rostlo každým okamžikem. Dav se snažil proniknout kordonem mužů zákona, a ani jedna strana si nebrala servítky.

Ve strkanicích se vyžívali především mladí kluci, ale nějakou tu ránu plechovým štítem schytali i ti starší. Hybatelem této strkanice přitom nebylo nadšení, ale nespokojenost. „Vydejte nám ho! Pusť nás na něj,“ volali přítomní. 

Nechtěli se ovšem vrhnout na organizátory výstavy Bohuslava Reynka v pražské Valdštejnské jízdárně, která byla ve středu zpřístupněna veřejnosti, nýbrž na Ježíše Krista – přesněji na jeho "hereckého" představitele.

Součástí této odvážně koncipované vernisáže byly totiž mimo jiné výjevy z Pašijových her. Ty do Prahy třemi autobusy přivezli ukázat farníci ze Žďáru nad Sázavou.

Scény s davem, který chce Božího syna lynčovat, doma o Velikonocích předvádějí už řadu let. Hlavní město je nyní během Škaredé středy vidělo poprvé.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.