Za skandální označil situaci kolem Muzea Pabla Picassa v Paříži, které je už pět let zavřené, malířův syn Claude Picasso.

V interview vydaném v pátečním deníku Le Figaro mimo jiné prohlásil, že Francie zřejmě o jeho otce ztratila zájem a že zvažuje, zda Picassovy malby nepřesunout do jiné světové metropole.

Musée Picasso Paris, sídlící v barokním Hôtelu Salé v pařížském okrsku Marais, se kvůli renovaci zavřelo v roce 2009. Tehdy se odhadovalo, že jeho opravy vyjdou na zhruba 30 milionů eur.

Za ně se muzeum mělo rozšířit a získat dostatečný prostor, aby důstojně vystavilo svoji sbírku Picassových maleb, kreseb a soch. Ta je rozsahem největší na světě.

Opravy památkově chráněné budovy se ale od té doby protáhly ze dvou na pět roků a náklady vystoupaly na nynějších 52 milionů eur, připomíná agentura AFP.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.