Neobvyklý vjemový večer uspořádal letošní veletrh Art Basel v Hongkongu. Německý hudebník a umělec Nicolai Carsten, který v minulosti několikrát navštívil i Česko, tu totiž tři večery po sobě “rozsvítil” mrakodrap Mezinárodního obchodního centra v centru města.

Věž, která měří čtyři sta devadesát metrů, se mezi půl devátou a půl desátou večer měnila v jakýsi pulzující světelný maják.

Ten umělec spolu se zhruba třemi stovkami lidí pozoroval z vyhlídky na protějším břehu řeky, referoval deník Wall Street Journal.

Nicolai v rámci projektu vytvořil i mobilní aplikaci. Stačilo kamerou v telefonu zaměřit mrakodrap, načež si program zaznamenal světelný pulz a podle něj obrazovka mobilního přístroje synchronizovaně pulzovala ve stejném rytmu, v jakém právě “tančil” mrakodrap.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.