Pod názvem A Street Corner in Prague se v anglickém katalogu Sotheby's objevilo dílo českého malíře Jakuba Schikanedera nazvané Zákoutí Prahy.

Experti této aukční síně odhadují, že by cena obrazu (105 x 84 cm), pocházejícího z německé soukromé sbírky, mohla na čtvrteční dražbě v Londýně vystoupit v přepočtu na 6,06 milionu korun.

Obraz byl od roku 1924 ve sbírce pražského starosty Josefa Rotnágla. Současný majitel dílo zdědil po svém otci, který Schikanederovu malbu koupil v padesátých letech.

Na katalogovém hesle Schikanedera se na pozvání Sotheby's podílela historička umění Veronika Hulíková. Ta odhaduje vznik obrazu Zákoutí Prahy mezi roky 1900 a 1910.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.