Na výstavě I am not you / Já nejsem ty představuje Krištof Kintera výběr ze svých prací za posledních více než patnáct let.

Jeho Ďábel bude v Basileji až do 28. září bušit do bubnu a poslouchat špatné zprávy. Jeho socha Mluviče bude mumlat provokativní výroky a Šiva samuraj vyzařovat světlo a teplo z takové spousty zdrojů, až intenzitou přehluší všechno ostatní.

Některé z Kinterových soch, jež budou v Basileji k vidění, jsou nové, ještě nikdy nebyly vystaveny.

Nová je například verze obrovské sochy Démon růstu, monumentální organické srostlice ze samých plastových vánočních ozdob a míčů. Aby ji mohl nainstalovat, musel se autor k jejímu vrcholku vznést s pomocí vysokozdvižného vozíku.

Nový je i Šiva samuraj, pod přesným názvem My Light is your Life (model Shiva Samurai 15 kw/50 Hz).

"Původní socha Šivy, která byla v roce 2011 vystavena v Městské knihovně v Praze v rámci velké Kinterovy expozice, se totiž ocitla v aukci firmy ALAG a prodala se do Galerie výtvarného umění v Ostravě," připomíná galerista Jiří Švestka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.