Přestože český výtvarník Jakub Matuška alias Masker žije už rok v Londýně, v posledních týdnech z něj moc neviděl. "Pohyboval jsem se hlavně mezi domovem a ateliérem," popisuje HN dobu, během níž dokončoval devět obrazů. V sobotu je Masker představil v centru Paříže, kde mu Galerie Dukan uspořádala první výstavu ve Francii.

Dvaatřicetiletému umělci, jenž se ocitl mezi finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého a před třemi roky získal ocenění NG 333, by mohla otevřít cestu do světa. Majitel galerie Sam Dukan bude Maskera ve Francii zřejmě zastupovat a jeho díla chce vystavit i ve své pobočce v Lipsku. Což znamená, že si v dohledné době výtvarník neodpočine.

"Budu muset vytvořit další obrazy, už mi žádné nezbývají," říká umělec, který na své loňské výstavě v pražské galerii Dvorak Sec Contemporary prodal 14 z 15 obrazů. A zájemce už má i pro ten poslední. Právě z tehdejší prodejní výstavy nyní Masker platí svůj pobyt v Londýně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.