Kdokoli v těchto dnech překročí práh pražské galerie Futura, toho udeří do nosu prudký pach asfaltu.

Dehtem nechal kanadský umělec Ben Schumacher nejen pokrýt několik místností galerie, ale také pod něj ukryl část 3D tisků zařízení z bývalých telefonních ústředen. Instalace je součástí výstavy Coming to Reality, ve které jde především o přetváření reality.

Práce umělce narozeného v městečku Kitchener v Ontariu, jež poznamenal industriální boom výrobce telefonů BlackBerry, na výstavu zařadil kurátor Fionn Meade.

Tento Američan, přednášející na newyorské Columbia University, v Praze posouvá umění na hranici filozofie a antropologie. Představuje díla klíčových zahraničních umělců, již se podíleli na přehlídkách Documenta či na Benátském bienále, a řadí je vedle exponátů českých tvůrců tak, aby získávala další významy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.