Ambiciózní pražská galerie DOX se po šesti letech své existence rozroste. Komplex, který ročně navštíví přes šedesát tisíc lidí, jeho akcionáři rozšíří o sousedící budovu téměř za sto milionů korun.

„Každý rok jsme museli odmítnout na 15 velkých projektů. Nemohli jsme podnikat řadu věcí, které by nám přinesly jak víc návštěvníků, tak víc financí,“ vysvětluje spolumajitel a současně ředitel centra Leoš Válka.

Muzeum, které je spojeno s tvorbou známého výtvarníka Davida Černého či výstavou o životě Jana Kaplického, během následujících dvou let rozšíří prostory i program – přibude multimediální sál, místnosti pro semináře a kanceláře.

Plány na zvětšení DOX existují už pár let, umožnil to ale až prodej sousední budovy po Českých dřevařských závodech.

„Už dlouho jsme se potřebovali rozšířit, ale až dosud jsme nebyli schopni to vyřešit,“ popisuje Válka expanzi v pražských Holešovicích.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.