Teprve napřesrok se na dramaturgii pražské Národní galerie projeví nástup jejího nového ředitele Jiřího Fajta. Dvě výstavy, které se Fajt chystá importovat za zahraničí, už budou reflektovat dílčí změny, jež ředitel v instituci plánuje. "Například musíme vytvořit pozici hostujícího kurátora, abychom mohli na konkrétní výstavu zaměstnat odborníka na danou problematiku," vysvětlil HN Fajt.

Prvním takovým odborníkem bude kurátorka z Památníku národního písemnictví Bronislava Rokytová, která se nyní v Kunstforu v německém Řeznu podílí na výstavě zvané Oskar Kokoschka a pražská kulturní scéna. Do západního traktu Veletržního paláce se tato expozice přestěhuje příští rok, otevřená bude od 19. února. "Překvapilo mě, že příprav výstavy, na níž pět let pracuje mezinárodní badatelský tým a která se týká Prahy, se neúčastnil jediný Čech," vysvětluje Fajt, proč organizátory v Kunstforu spojil s Rokytovou. Ta je autorkou vloni vydané monografie Dost tichého šepotu, jež se zabývá exilovou výtvarnou scénou v Československu během třicátých let minulého století.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.